SOMATODROL – co to jest i co zawiera?

Somatodrol jest suplementem diety w kapsułkach, wspomagającym przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej oraz redukującym tkankę tłuszczową.

Preparat składa się z trzech kompleksów, wzajemnie wspomagających swoje działanie.

Zawarte w składzie kompleksy nasilają procesy anaboliczne, wspomagają podniesienie najbardziej anabolicznego hormonu – testosteronu oraz nasilają spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu mięśnie stają się bardziej widoczne.

Składniki

Skład w porcji 2 kapsułki:

GRTH FACTOR – 700mg

Beta-alanina: 400mg

AAKG (Alfa-ketoglutaran argininy): 300mg

TST FACTOR – 206,6mg

DAA (Kwas D-asparaginowy): 200mg

Cynk: 6,6mg

FAT REDUCTION MATRIX – 172,6mg

Pieprz cayenne 4:1 (kapsaicyna 0,2mg): 90mg

Guarana (22% kofeiny): 46mg

Kofeina bezwodna: 30mg

Niacyna: 6mg

Witamina B6: 0,6mg

Witamina B12: 0,9µg

Produkt zawiera trzy kompleksy, których składniki działają w odmienny sposób. Przeanalizujmy więc po kolei każdy z nich i sprawdźmy co na ich temat mówi nauka.

I. GRTH FACTOR

Pierwszym kompleksem opisanym w składzie jest GRTH FACTOR. Jak sama nazwa wskazuje, związki w nim wykorzystane wpływają na rozbudowę masy mięśniowej oraz nasilenie procesów anabolicznych. Czy w rzeczywistości tak jest? Sprawdźmy.

BETA – ALANINA

Beta-alanina jest aminokwasem powszechnie stosowanym przez wielu sportowców większości dyscyplin. Jej działanie zostało potwierdzone przez wiele badań naukowych, w których niejednokrotnie udowodniono wzrost wytrzymałości mięśni. Wyniki są jednoznaczne – beta-alanina jest znakomitym środkiem wspomagającym treningi. Dlaczego? Dzięki niej wzrasta poziom karnozyny w mięśniach, co pozwala neutralizować powstający w czasie wysiłku kwas mlekowy.

W efekcie wolniej odczuwasz zmęczenie i wzrasta Twoja wydajność na treningu. Ale czy beta-alanina oddziałuje również na procesy anaboliczne?

Odpowiedzi na to pytanie może udzielić doświadczenie, którego celem było sprawdzenie jak suplementacja tym związkiem wpływa na skład ciała.

Badaniu poddano zapaśników, wśród których jedna z grup spożywała 400mg beta-alaniny dziennie (dokładnie taka ilość zawarta jest w jednej porcji Somatodrolu). Po 8 tygodniach zaobserwowano spadek tkanki tłuszczowej o 0,9% przy jednoczesnym wzroście beztłuszczowej masy mięśniowej o 0,5kg.

Wyniki wskazują więc, że beta-alanina przyczynia się do nasilenia anabolizmu, a zatem zwiększonej syntezy mięśni.

AAKG (Alfa-ketoglutaran argininy)

Alfa-ketoglutaran argininy to silny booster tlenku azotu, dzięki któremu naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co odczuwane jest jako charakterystyczna „pompa mięśniowa”. Składniki odżywcze są dostarczane do mięśni w większym stopniu, co pozwala Ci ćwiczyć jeszcze dłużej i efektywniej.

Popularne AAKG to pochodna soli kwasu glutarowego połączona z argininą. W takiej postaci występuje nieprzypadkowo – alfaketoglutaran zwiększa biodostępność argininy w wyniku hamowania jej rozpadu. Dzięki temu jego działanie jest jeszcze silniejsze niż w przypadku aminokwasu w czystej formie.

Dlaczego to właśnie związek z dodatkiem argininy wchodzi w skład drugiego kompleksu Somatodrolu? Przyjrzyjmy się bliżej działaniu tego aminokwasu.

W jednym z doświadczeń sprawdzano jak suplementacja argininą wpływa na wybrane parametry składu ciała mężczyzn. Badani przez 8 tygodni trenowali z obciążeniami oraz spożywali preparat zawierający omawiany aminokwas. Po upływie okresu czasu wyznaczonego na badanie odnotowano wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej o 1,69kg przy spadku zawartości tłuszczu o 0,79% (0,25kg).

Udowodniono również, że arginina wpływa na zwiększenie syntezy hormonu wzrostu (GH), prawdopodobnie w wyniku hamowania wydzielania somatostatyny (hormonu, który blokuje wytwarzanie GH). Skutkuje to nasileniem procesów anabolicznych, większym wykorzystywaniem aminokwasów do syntezy oraz ograniczeniem rozpadu białek.

II. TST FACTOR

Drugim kompleksem zawartym w Somatodrolu są związki wpływające na podniesienie poziomu testosteronu. Dzięki nim możliwy jest naturalny wzrost stężenia hormonu bez stosowania zakazanego w sporcie dopingu. O znaczeniu testosteronu nie trzeba chyba nikogo przekonywać – wzmacnia budowanie masy mięśniowej, zwiększa siłę i libido, poprawia samopoczucie oraz wywiera korzystny wpływ na efektywność wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń.

Ale czy związki wchodzące w skład kompleksu faktycznie podnoszą poziom testosteronu? Sprawdźmy jakie informacje przedstawiają badania.

KWAS D – ASPARAGINOWY (DAA)

Jest to aminokwas powstający w wyniku przekształcenia kwasu L-asparaginowego, który naturalnie występuje w żywności. Tak naprawdę musiałbyś jednak spożyć kilka kilogramów mięsa, aby odczuć jego działanie choć w minimalnym stopniu. Dlatego też jego czystą formę możesz odnaleźć w wielu suplementach.

Kwas D-asparaginowy od wielu lat uznawany jest za naturalny stymulant wydzielania testosteronu stanowiący świetną alternatywę dla zakazanych w sporcie środków i metod.

SOMATODROL Suplement - Czym jest naprawdę?

Somatodrol jest suplementem diety w kapsułkach, który stymuluje wzrost masy mięśniowej spalającej tłuszcz i malejącej tkanki tłuszczowej.

Przygotowanie obejmuje 3 kompleksy, które wzajemnie się wspierają.

Złożone kompleksy intensyfikują procesy anaboliczne, wspomagają wzrost najbardziej anabolicznego hormonu - testosteronu i zwiększają spalanie tłuszczu, dzięki czemu mięśnie stają się bardziej widoczne.

Składniki

Skład w porcji 2 kapsułek:.

CZYNNIK GRT - 700 mg

CZYNNIK TSTÓW - 206,6 miligramów

DAAA (kwas D-asparagiczny): 200 miligramów

cynk: 6,6 miligramów

Pieprz pieprz kajenny 4:1 (kapsaicyna 0,2 mg): 90 mg

Niacyna: 6 mg

Witamina B6:0,6 miligramów

Produkt składa się z trzech kompleksów, których elementy zachowują się inaczej. Zbadajmy więc każdy z nich z kolei i sprawdźmy co nauka nam na ich temat powie.

I. GRTH FACTOR

Pierwszym kompleksem opisanym w kompozycji jest GRTH FACTOR. Jak sama nazwa wskazuje, zastosowane w nim związki wpływają na rozwój masy mięśniowej i intensyfikację zabiegów anabolicznych. Czy to prawda? Sprawdźmy to.

Beta-alanina jest aminokwasem powszechnie stosowanym przez wielu sportowców większości dyscyplin sportowych. Jego aktywność wspierały liczne badania naukowe, które dowiodły, że siła mięśni wzrosła. Wyniki są jednoznaczne - beta-alanina jest wyjątkową pomocą szkoleniową. Dlaczego? Dzięki temu wzrasta stopień karnozyny w mięśniach, co umożliwia zneutralizowanie kwasu mlekowego wytwarzanego podczas ćwiczeń.

W rezultacie odczuwasz, że stopniowo wzrasta zmęczenie i aktywność podczas treningu. Czy beta-alanina wpływa jednak również na procesy anaboliczne?

Odpowiedzi na to pytanie można udzielić na podstawie doświadczenia, którego celem było sprawdzenie, w jaki sposób suplementacja substancji chemicznej wpływa na kształt ludzkiego ciała.

Ocenę przeprowadzono na zapaśnikach, wśród których jedna z grup spożywała 400 mg beta-alaniny dziennie (jest to dokładnie ilość zawarta w jednej porcji Somatodrolu). Po 8 miesiącach tkanka tłuszczowa zmniejszyła się o 0,9% przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej beztłuszczowej 0,5 kg.

Wyniki sugerują, że beta-alanina przyczynia się do anabolizmu, a w konsekwencji do zwiększonej syntezy mięśni.

Arginina Alfa-ketoglutaran jest potężnym pobudzaczem tlenku azotu, który zwiększa naczynia krwionośne i jest odczuwany jako cecha charakterystyczna "pompa mięśniowa". Składniki odżywcze są dostarczane do mięśni w większym stopniu, co pozwala na efektywniejsze ćwiczenie.

Popularna AAKG jest pochodną kwasu żelatynowego wraz z argininą. W tej formie nie jest przypadkowy - alfacetoglutaran podnosi biodostępność argininy z powodu zahamowania własnego rozkładu. To sprawia, że jego działanie jest jeszcze silniejsze niż działanie czystego aminokwasu.

Jaki jest Pana związek z akcesją argininy do drugiej części drugiego kompleksu Somatodrol? Czas przyjrzeć się dokładniej aktywności tego aminokwasu.

W jednym z tych eksperymentów zbadano, w jaki sposób suplementacja argininą wpływa na wybrane parametry kompozycji męskiego ciała. Testowani przez 2 miesiące, szkolili się pod wpływem spożycia i załadowali preparat zawierający dany aminokwas. Po zakończeniu okresu badania stwierdzono wzrost masy mięśniowej beztłuszczowej o 1,69 kg, przy spadku zawartości tłuszczu o 0,79% (0,25 kg).

Wykazano również, że Arginina poprawia syntezę hormonu wzrostu (GH), prawdopodobnie z powodu zahamowania wydzielania somatostatyny (hormon, który blokuje produkcję GH). Powoduje to intensyfikację zabiegów anabolicznych, większe wykorzystanie aminokwasów do syntezy oraz zmniejszenie rozpadu białka.

II. TST Element

Drugim kompleksem wchodzącym w skład Somatodrolu są chemikalia wpływające na podniesienie poziomu testosteronu. Dzięki temu może w naturalny sposób zwiększyć stężenie hormonu bez stosowania zakazanych sportów dopingowych. Znaczenie testosteronu nie musi być przekonywane - wzmacnia budowanie masy mięśniowej, zwiększa wytrzymałość i wytrzymałość, poprawia samopoczucie i korzystnie wpływa na skuteczność ćwiczeń.

Czy jednak właśnie związki znajdujące się w skomplikowanych składnikach rzeczywiście zwiększają ilość testosteronu? Sprawdźmy, jakie informacje dają badania.

Jest aminokwasem powstającym w wyniku przemiany kwasu L-asparaginowego, który naturalnie występuje w posiłkach. W rzeczywistości jednak, aby odczuć jego wpływ, może być konieczne spożywanie kilku kilogramów mięsa przynajmniej w minimalnym stopniu. Dlatego możesz znaleźć jego czystą formę z wielu suplementów diety.

Kwas D-asparaginowy od wielu lat uznawany jest za naturalny bodziec do wydzielania testosteronu i jest to doskonała alternatywa dla zakazanych materiałów i metod w grze.

W celu ustalenia, w jakim stopniu DAA podnosi poziom tego hormonu, przeprowadzono eksperyment, w którym 23 uczestników użyło prep kwasu D-asparaginowego. Po 6 dniach stężenie testosteronu w surowicy wzrosło o 15,5 procent (0,7ng/ml) i po 12 dniach.

Ten element jest kolejnym elementem zawartym w skomplikowanym TST FACTORze. Często jest to niedoceniane i to wstyd. Przyspiesza gojenie ran, wspomaga odporność, dba o skórę, włosy i paznokcie, uczestniczy w przemianach tłuszczu, białka i węglowodanów, podnosi sprawność intelektualną. To tylko kilka z jego zalet.

Od wielu dziesięcioleci wspomina się również o tym, jak ważne jest utrzymanie właściwego stężenia testosteronu. Najlepiej zilustruje to kolejne badanie.

Doświadczenie zostało podzielone na 40 mężczyzn w wieku od 20 do 80 lat, z których każdy składał się z 2 części. W pierwszej grupie badano zmiany w działaniu testosteronu z powodu zmniejszenia całkowitej ilości dostarczanego cynku (w grupie młodszej), natomiast w drugiej kategorii określono, jaki wpływ na stężenie badanego hormonu będzie miała suplementacja omawianego pierwiastka (w grupie osób starszych z niewielką nieobecnością cynku). Wyniki były zaskakujące.

W pierwszej części eksperymentu poziom testosteronu z czasem coraz bardziej spadał. Jego poziom obniżył się w linii podstawowej 39,9nmol/l po 8 tygodniach w 23,5nmol/l i 10,6nmol/l po 20 tygodniach. Oznacza to, że na koniec oceny ilość hormonu w surowicy zmniejszyła się aż o 73,4%!

W kolejnym etapie, suplementacja cynku po 3 miesiącach spowodowała wzrost stężenia testosteronu do 14,2 nmol/l i wartości 16nmol/l po 6 miesiącach (w czasie tej oceny: 8,3nmol/l).

III. FAT REDUCTION MATRIX

Ostatni kompleks zawarty w Somatodrolu ma na celu zintensyfikowanie zabiegów powodujących spalanie tłuszczu. Połączenie tych związków ma na celu zagwarantowanie szybkiej utraty tłuszczu, dzięki czemu mięśnie staną się bardziej widoczne i przyjemniejsze w dotyku. Przyjrzyjmy się bliżej składnikom FAT REDUCTION MATRIX.

Otrzymuje się ją z papryki chilli (cayenne), która jest następnie suszona. Do naturalnych składników papryki zalicza się kapsaicyna, która odpowiada za charakterystyczny ostry smak papryki.

Wraz z szeroką gamą programów, pieprz kajenny przyczynia się również do zmniejszenia wagi. Intensyfikuje metabolizm i zwiększa termogenezę, prowadząc do zwiększonego wytwarzania ciepła. Ciało, próbując zrekompensować sobie straty, zaczyna spalać swoje własne zapasy, pochodzące głównie z tkanki tłuszczowej.

Niektóre z nich dowodzą również, że stosowanie pieprzu kajennego zmniejsza głód na przekąski wysokokaloryczne.

GWARANCA

Jest to jedna z tych roślin, która może produkować kofeinę w znacznych ilościach. Dzięki swojej syntezie guarana działa stymulująco, zmniejsza zmęczenie i zwiększa koncentrację.

Guarana również ma wpływ na zmniejszenie masy ciała, choć nie do końca zbadano, jak dokładnie. Prawdopodobnie, podobnie jak pieprz kajenny, powoduje on wzrost temperatury ciała, co wiąże się z wyższymi wydatkami energetycznymi. Rezultatem tego jest zmniejszenie głodu i zwiększenie spalania tłuszczu.

NIACINA (witamina B3)

Nie do końca wyjaśniono wpływ witaminy B3 na spalanie tłuszczu. Prawdopodobnie ułatwia uwalnianie energii z tłuszczu, co sprawia, że łatwiej jest spalić ciało. Pozwala to na utrzymanie zmian metabolicznych, odpowiednich procedur trawiennych i napięcia mięśniowego.

Podobnie jak w przypadku niacyny, mechanizmy prowadzące do utraty tłuszczu nie zostały jeszcze dokładnie opisane. Jest to najprawdopodobniej spowodowane jego wpływem na metabolizm węglowodanów, tłuszczu i białek. Przyspieszony metabolizm powoduje zmniejszenie odkładania się tłuszczu i zwiększenie wytwarzania energii. Niektóre z nich wskazują również, że witamina B6 może wywołać wydzielanie hormonów tarczycy, co dodatkowo zwiększa metabolizm.

Witamina B12 przyspiesza przemianę materii i prowadzi do spalania tkanki tłuszczowej na wiele możliwych sposobów. Jednym z nich jest ułatwienie wykorzystania tłuszczu do funkcji energetycznych. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki cyjanokabalamina najprawdopodobniej wywiąże się z tego zadania. Witamina B12 (podobnie jak tlenek azotu) jest włączona do produkcji krwinek czerwonych (erytrocytów), które odpowiadają przede wszystkim za transfer tlenu. Redukcja ich zawartości zmniejszy tempo przemian metabolicznych i energetycznych oraz dokona ponownej oceny procedur zachodzących z wykorzystaniem tlenu (np. spalanie tłuszczu).

Somatodrol

89,99 zł

1 miesiąc kuracji 1 opakowanie

Jutro promocja przepada.

Be the first to comment on "SOMATODROL – co to jest i co zawiera?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*